Oluklu Mukavva Nedir?

Sektörümüzde en çok kullanılan koli imalatı malzemelerinden biri de bu kağıt ürünüdür. Oldukça sert olan bu ürünün en çok tercih edilme nedeni ise dayanıklılığına rağmen hafif olan yapısıdır. Hem ham maddenin işleniş biçimi, hem de özgül ağırlığı; kalitesinden bir şey kaybettirmeden ürünü mukavim hale getirmektedir.

Oluklu mukavva makinesi her koli imalatı firmasının makine parkurunda bulunabilecek bir ekipman değildir. Oluklu mukavva koli üretiminde de lider olan firmamız; değişik ebat ve baskı çeşitlerinde ilgili ürünün üretimini yapmaktadır.

Oluklu Mukavva Nedir?

Oluklu Mukavva Nedir?

Selüloz ve bakır liflerinden elde edilen bu koli ham maddesi sağlamlığını bünyesindeki bakır birleşiminden almaktadır. Bu koli çeşidinin ön yüz kısmında lineer olarak tabir edilen kağıt kullanılırken, iç kısmında ise fluting cinsi kağıt kullanılır.

İcadı 1800’lü yılların son çeyreğine denk gelen bu ürün; oluklu mukavva koli imalatı esnasında kullanılmakta ve sağlamlık yönünden oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Oluklu Mukavva Ne İşe Yarar?

Oluklu Mukavva Ne İşe Yarar?

Bu sağlam ürün genelde oluklu mukavva kutu ve oluklu mukavva koli imalatı yaparken kullanılır. Temel amaç; başta ağırlığa, daha sonra ise neme ve diğer koşullara dayanıklılığı arttırmaktır. Zira bu ürünün üzerine yağmur yağmadığı surette bağıl nemden etkilenmez.

Özellikle açık havada ya da rutubetin yüksek olduğu ortamlarda depolama yapan işletmeler oluklu mukavva kutu tercih ederler.

Oluklu Mukavva Üreticileri

Maalesef Türkiye’deki oluklu mukavva fabrikaları iki elin parmaklarını geçmemektedir. Oluklu mukavva makineleri yatırım maliyetleri yönünden çok yüksek olduğu için koli fabrikası işleten birçok işletme bu siparişi fason olarak ürettirmektedir.

Firmamız Kraft Koli; Türkiye’deki oluklu mukavva üreticilerinden biridir. İstediğiniz her ebat ve boyuttaki baskılı koli veya baskısız koli siparişinizi oluklu mukavva koli şeklinde teslim edebilir.

Oluklu Mukavva Çeşitleri

Oluklu Mukavva Çeşitleri

Temelde bu ürünün dört çeşidi bulunmaktadır. Bu koli çeşitleri aşağıdaki gibidir.

  • Tek yüz
  • Tek dalga
  • Çift dalga
  • Üç dalga

şeklindedir.

Yukarıdaki sınıflandırma tamamen dalga sayısı yani ürün kalınlığı baz alınarak yapılmıştır. Oluklu mukavva renkli ürünleri kullanılarak hem renkli koliler elde edilebileceği gibi; koliye farklı bir imaj verilerek firma imajına katkıda bulunmak da mümkündür.

Hatırlatmak istiyoruz ki bu ürünleri dopel koli yani çift oluklu koli ürününden farklı bir üründür.

Oluklu Mukavva Boyutları

Bu üründen imal edilen koli üretimi genelde standart ölçülerde yapılmaktadır. Fakat isteğe göre 60 40 40 koli başta olmak üzere her türlü ebatta üretilebilmektedir. Üretim ebadı, koli fabrikamızdaki makine parkurunun yetenekleri ile sınırlıdır.

Özellikle tekstil kolisi isteyen ve demir yedek parça kolisi üreten / satan işletmeler bu ürünü tercih ederler. Çünkü, her iki sektörde de taşınacak ürünler ağır olacağı için sağlam koli ve dayanıklı koli gerekmektedir.

Oluklu Mukavva Fiyatları 2021

Bu ürünün maalesef takvimler 2020 yılını işaret ettiğinde oldukça zamlanmıştır. Amerikan Doları’ndaki keskin çıkışlar, aşırı dalgalanma ve yüksek kur; standart ürün fiyatlarını 4 T.L. ile 32 T.L. arasında tutmuştur. Oluklu mukavva fiyatları 2020 senesinde ne yazık ki beklenenin çok üstünde kalmıştır.

Bu sene ise Amerikan Doları’nda aşırı yükselmeler yaşanmadığı için fiyat aralığı çok değişmemiş, işletme maliyeti ve işçilik giderlerinde yaşanan enflasyon oranındaki artış fiyatlara yansımıştır. Oluklu mukavva fiyatları 2020 yılında bir önceki seneye göre fahiş bir artış göstermemiştir. Sitemizde koli fiyatları ve toptan koli fiyatları ile ilgili listelerin yayınlandığı sayfalar mevcuttur.

Fakat oluklu mukavva koli fiyatları hakkında güncel teklifimizi sitemizde dolaşmadan 0543 798 73 05 numaralı telefonu arayarak 15 dakika içinde öğrenebilmeniz mümkündür. Ayrıca her türlü soru ve sorununuz için; müşteri hizmetlerimizin 0212 909 52 58 numaralı telefonunu da arayabilirsiniz.

Oluklu Mukavva Üretimi

Oluklu mukavva üretimi yapan firmaların çok az olduğuna daha evvel değinmiştik. Özellikle müşterilerin oluklu mukavva koli İstanbul şehrin ait ihtiyaçları ile oluklu mukavva koli İzmir iline ait talepleri; firmamızın tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Tekrar etmekte fayda görüyoruz ki bu ürünü üretebilen ve kendi bünyesinde işleyebilen birkaç koli üretimi yapan firmadan biriyiz.

Oluklu Mukavva Firmaları

Altını çizmekte fayda gördüğümüz bir diğer husus ise, koli firmaları ile irtibata geçerken koli üreticisi mi yoksa aracı firmamı olduklarını ısrarla sormanız ve üretim tesislerini bizzat ziyaret etmenizdir.

Bir aracı ile çalışmak hem koli satışı maliyetini arttıracak, hem de hızlı koli üretimine mani olacağı için koli siparişi sürecinizi uzatacaktır. Bu nedenle mutlaka koli fabrikası ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Oluklu Mukavva Fabrikası

Bir oluklu mukavva fabrikası temel de bir kolu fabrikasıdır. İşletmemiz Kraft Koli İstanbul ilinde kendine ait 2 dönümlük kapalı koli imalathanesi içinde günlük on binlerce koli üretimi yapabilme yeteneğine haizdir.

Tam da bu sebeplerle koli siparişi vermeden işletmemizden de fiyat almanız size siparişinizin daha ucuza mal olmasını sağlayabilir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *