Koli Nedir? Kraft Koli Nedir?

Koli kullanımı kişilerin bir yerden bir yere taşınması ya da bütün lojistik işleri için gerekli olan bir durumdur. Koli kullanımının tarihine bakıldığında ise fabrikasyon sisteme geçilmeden öncesine gidilmesi gereklidir.

Modern formlarda koli üretilmeden önce insanlar, basit taşınma işlemleri için koli kullanmaktaydı. Kalın kağıtların birleştirilmesi ile oluşturulan eski dönem kolileri, son derece dayanaksız ve tek kullanımlık durumdaydı.

Koli patentinin alınması ve fabrikalarının kurulması ile endüstriyel anlamda koli üretimi başlamıştır. Özellikle 1880’li yıllardan sonra dünyada ticaretin hızlanması ve global bir boyut alması sayesinde koli talebi büyük seviyelere ulaşmıştır. Ülke içi ya da ülkeler arası ticaret yapmak isteyen firmalar, ürünlerinin güvenle taşınması ve kullanılması için koli kullanmak durumunun farkına varmıştır.

Ülkemizde, 1954 yılında Seka Kağıt Fabrikası’nın açılması ile koli üretimi başlamıştır. Hammadde kaynağının ülkemizde üretilmesi ile firmalar kurulmuştur. Bu şirketlerden biri olan firmamız, yıllardır koli üretimi ve paketlenmesi alanında faaliyet göstermektedir.

Kullanım Alanlarına Göre Koli Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanlarına göre koli çeşitleri koli kullanılacak durumlara göre değişiklik göstermektedir. Koli, üretildiği günden bu yana lojistik ve bireysel taşıma aktiviteleri için kullanılmaktadır.

Eşyanın tabiatı gereği, farklı boyutlarda farklı eşyalar ve malzemeler bulunmaktadır. Firmamız, kurumsal öngörüsü sayesinde bu durumun yıllar önce farkına varmış ve farklı kullanım alanları için koli çeşitleri üretmiştir.

Koli denildiğinde akıllara klasik bir şekil gelse de farklı sektörler için de koli üretimi yapılmaktadır. Günümüzde gelişen pazarlama anlayışı ile özellikle yiyecek sektöründe faaliyet gösteren markalar, eve servis ve paket servis kapsamında koli kullanmaktadır.

Firmamız tarafından farklı kullanımlar için üretilen koli çeşitleri:

 • Arşiv kolisi,
 • Yarım kapaklı koli,
 • Tam kapaklı koli,
 • Klasör kolisi,
 • Ayakkabı kolisi,
 • Ramazan kolisi,
 • Tekstil kolisi,
 • Tutmalı koli,
 • Pizza kutu kolisi,
 • Kargo kolisi,
 • İhracat kolisi,
 • Baskısız koli türlerinin tamamı firmamız tarafından üretilmektedir.

Koli Malzemelerinin Geri Dönüşümü

Koli geri dönüşümü konusu firmamız tarafından büyük bir ciddiyet ile değerlendirilmektedir. Günümüzde artan çevre bilinci ve duyarlılığı, sektörümüz için faydalı bir durum olmuştur. Koli malzemesinin temelini oluşturan selüloz, kağıt ve karton yapımında kullanılmaktadır.

Firmamız tarafından üretilen kolilerin tamamı, endüstriyel kağıtlar kullanılarak yapılmaktadır. Kağıt, geri dönüşümde kullanılabilen bir madde olduğu için tekrar ve tekrar koli üretimi için kullanılmaktadır.

Firmamız, gelen sipariş üzerine ürettiği kolileri müşterilerine teslim etmektedir. Markalar, farklı sektörler için kolilerini kullandıktan sonra koliler atık duruma düşmektedir. Kağıt atık projesi kapsamında yer alan firmamız, ülkemizde bulunan çoğu ildeki kağıt toplama tesisleri anlaşmalıdır.

Bir kez kullanılan koli, firmamızda bulunan geri dönüşüm makineleri ile içeriklerine ayrılmaktadır. Firmamız, bu sayede hammadde gereksinimi duymadan koli imalatı yapmaktadır.

Bu durum, firmamız kurumsal politikalarının en önemli unsurlarından olan doğaya ve geleceğe saygının bir sonucudur.

GÜNDE 100.000 KOLİ ÜRETİM KAPASİTESİ İLE, YILIN 365 GÜNÜ, GÜNDE 3 VARDİYA TEKSTİL KOLİSİ ÜRETİYORUZ.

Hızlı Koli Siparişi İçin Hemen Arayın ve Fiyat Alın!

0543 798 73 05

0212 909 52 58 

MİNİMUM 300 ADET SİPARİŞ KABUL EDİLMEKTEDİR.

Koli ile Taşınma İşlemleri

Koli taşınma işlemleri için bireysel olarak kullanımlar yaygındır. Koli boyutlarına ve çeşitlerine göre kişiler, taşınma işlemleri için koli siparişi vermektedir ya da koli bulmaya çalışmaktadır.

Kullanım alanları incelendiğinde kolinin en çok kullanıldığı alan; taşınma sektörüdür. Ev ya da ofiste bulunan eşyalar, kolayca taşınması için koli kullanımı gereklidir.

Firmamız tarafından taşınma amacı ile üretilen koliler, birinci derece malzemeden oluşmaktadır. Bu sayede, taşınacak olan malzemeler hiçbir zarar görmeden ve güvenle başka bir noktaya taşınabilir.

Bireysel olarak kullanımın yanı sıra taşınma sektöründe faaliyet gösteren kurumsal firmalar da endüstriyel koli kullanımı tercih etmektedir.

GÜNDE 100.000 KOLİ ÜRETİM KAPASİTESİ İLE, YILIN 365 GÜNÜ, GÜNDE 3 VARDİYA TEKSTİL KOLİSİ ÜRETİYORUZ.

Hızlı Koli Siparişi İçin Hemen Arayın ve Fiyat Alın!

0543 798 73 05

0212 909 52 58 

MİNİMUM 300 ADET SİPARİŞ KABUL EDİLMEKTEDİR.

Standart Koli Ölçüleri Nelerdir?

Standart koli ölçüleri şirketlerin siparişleri doğrultusunda oluşmaya başlayan ve daha sonra piyasada kabul gören ölçülerdir. Ölçü hesabı yapılırken üç boyutlu olarak hesaplama yapılır. Bu boyutlar; en, boy ve yüksekliktir. Koli siparişi verilirken bu boyutlara göre üretim yapılmaktadır.

Firmamızın üretim yaptığı standart koli ölçüleri:

 • 30 20 20 koli,
 • 40 30 30 koli,
 • 60 40 40 koli,
 • 80 50 50 koli boyutları firmamız tarafından üretilmektedir.

Standart olarak bu ölçülere sahip koliler, bütün amaçlar için kullanılabilir. Taşınma, ürün paketleme gibi sektörlerin yanı sıra endüstriyel faaliyetler için de bu boyuttaki koliler firmamızdan temin edilebilir.

GÜNDE 100.000 KOLİ ÜRETİM KAPASİTESİ İLE, YILIN 365 GÜNÜ, GÜNDE 3 VARDİYA TEKSTİL KOLİSİ ÜRETİYORUZ.

Hızlı Koli Siparişi İçin Hemen Arayın ve Fiyat Alın!

0543 798 73 05

0212 909 52 58 

MİNİMUM 300 ADET SİPARİŞ KABUL EDİLMEKTEDİR.

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *